Інформація про проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з педагогіки (2017-2018 н.р.)

6 грудня 2017 р. кафедрою педагогіки імені Богдана Ступарика проведений І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з педагогіки, де були представлені творчі доробки студентів багатьох спеціальностей університету: соціальної роботи, польської та української філології, історії, образотворчого та музичного мистецтва, хімії та ін.
Дружня атмосфера, відкритість, високий рівень комунікації студентів і викладачів сприяли розкриттю творчих обдарувань учасників олімпіади. У першому турі при вирішенні тестових завдань всі студенти виявили ґрунтовні знання з теорії педагогіки. У творчому турі – самопрезентації «Учитель майбутнього» майже всі студенти з метою розкриття особливостей свого фаху використали мову аудіо-візуальних проекцій, продемонстрували вміння аргументувати та відстоювати власну точку зору, обізнаність науково-методологічного характеру щодо поставлених проблем. Креативні якості, інноваційний підхід, спрямування проблеми на вирішення національно-патріотичного виховання були заявлені студентами у третьому турі –   презентації виховного проекту. Загалом, у всіх трьох турах учасники олімпіади проявили самостійність мислення та елементи наукової творчості. Шість учасників – призерів олімпіади – нагороджені грамотами, всі інші отримали заохочувальні призи (у різних номінаціях).
Олімпіада з педагогіки стала певним підсумком роботи протягом року цілої команди однодумців-студентів, викладачів-науковців кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика, які завжди готові передавати свої дослідницькі знання талановитій молоді, адже: «Вчитель, навчи учня, щоб було в кого навчатися самому». Тому олімпіадні змагання стали не лише випробуванням для обдарованих, працьовитих студентів, але й естафетою педагогічної відповідальності вчених перед суспільством за наслідки наукових рішень, силу слова, авторитет науковця в цивілізаційному виборі майбутніх поколінь.

Журі олімпіади
8 листопада 2017 року кафедра педагогіки імені Богдана Ступарика спільно з музеєм «Освіта Прикарпаття» ДВН» Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» провели презентацію книги Олександра Феданка «Мої спогади».
На презентації, в якій активну участь взяли магістри та студенти педагогічного факультету, виступили завідувач кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика доктор педагогічних наук, професор Тетяна Костянтинівна Завгородня, голова  обласної організації краєзнавців України, директор обласного туристсько-краєзнавчого центру учнівської молоді, кандидат педагогічних наук Михайло Косило.
Упорядник книги, директор музею Юрій Угорчак емоційно розповів про життя учителя-краєзнавця, звичайної людини-інтелігента Олександра Феданка. Усі присутні дізналися про нелегке буття простого сільського вчителя, що сам  проклав собі шлях у житті, сповнений самовідданої щоденної важкої праці на освітянській ниві.
Усі присутнім на презентації упорядник подарував, виданий бібліотекою журнала «Краєзнавець Прикарпаття», примірники спогадів.

10-12 жовтня на базі Львівського національного університету відбувся ІІ міжнародний семінар в рамках проекту ЕРАЗМУС+, в роботі якого прийняли участь викладачі кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика – Тетяна Завгородня, Інна Стражнікова, Інга Єгорова. Досвідом підготовки викладачів для роботи у професійних закладах освіти поділилися колеги з Німеччини, Австрії, Іспанії. Піднімалися питання щодо впровадження дуальної системи освіти. Обговорювалися культурні, національні та освітні традиції країн-учасників проекту, які безпосередньо впливають на етапи й стадії системи підготовки педагогів професійної освіти. Всім учасникам семінару було вручено сертифікати.
Наступний семінар відбудеться на базі нашого університету.