Практичну підготовку студентів спеціальності 011 Освітні,педагогічні науки здійснює кафедра педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика згідно наскрізної програми практик, що регламентує мету, зміст і послідовність проведення практики. Практика передбачає отримання студентами достатнього обсягу практичних знань і навичок педагогічної діяльності. З цією метою наскрізною програмою передбачене безперервне практичне навчання студентів, починаючи з 1-го курсу і до випуску. Строки проведення практик визначені в навчальному плані.
Відповідно освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки фахівців за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки передбачена науково-педагогічна (виробнича ) практика (1 курс, ІІ семестр, 4тижні (90год)).
01 лютого 2022 року відбулася настановча нарада з питань організації та проведення науково-педагогічної (виробничої) практики для студентів першого курсу денної та заочної форми навчанняпедагогічного факультету другого (магістерського)рівнявищої освіти.
У роботі наради взяли участь завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика доцент, кандидат педагогічних наук Прокопів Л.М., керівник практики доцент, кандидат педагогічних наук Ковальчук В.М, викладачі кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика, студенти денної та заочної форм навчання.
Метою науково-педагогічної (виробничої) практики майбутніх викладачів закладів вищої освіти є виховання у студентів потреби систематично поновлювати свої знання і творчо застосовувати їх у практичній діяльності, спираючись на знання з психології, педагогіки.
Науково-педагогічна (виробнича) практика складається з трьох етапів:
І етап – підготовчий. На цьому етапі здійснюється аналіз організаційно-функціональних особливостей бази практики та розробляються дидактично-методичні матеріали до майбутніх занять.
II етап – реалізація основних функцій викладача в умовах конкретного навчального закладу.
III етап – підсумковий. Включає підготовку звіту, його захист і підсумкове оцінювання результатів практики.
З урахуванням особливостей організації освітнього процесу в період карантину науково педагогічна (виробнича) практика студентів спеціальності «Освітні, педагогічні науки» передбачає її проходження на базі кафедр «Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» змішаною формою навчання (онлайн, офлайн). Викладачі-методистиознайомили студентівіз особливостями виконання індивідуальних завдань та оформленням документації практики. В ході наради визначено дату проведення звітної конференції.