27 квітня 2023 р. за ініціативи кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика відбулась Всеукраїнська (з міжнародною участю) науково-практична онлайн-конференції здобувачів вищої освіти різних рівнів «Розвиток сучасної науки та освіти в Україні та зарубіжжі: історія, інновації, перспективи».
З привітальним словом до учасників конференції звернулись доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Сергій ШАРИН, доктор педагогічних наук, професор, декан Педагогічного факультету Оксана КОНДУР. Під час пленарного засідання оголошені доповіді БІНИЦЬКОЇ Катерини (доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки ХГПА (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, м. Хмельницький)), КАРПЕНКО Орести (доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки та дошкільної освіти (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, м. Дрогобич)), СИНИЦІ Андрія (кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, завідувач кафедри спортивно-педагогічних дисциплін (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ)), ДМИТРІВ Юлії (здобувачка ОР PhD, 2 курс, факультет педагогічної освіти, (Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів)), МЕЛЬНИК Наталії (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, ОР «Магістр» ОП «Освітні, педагогічні науки, 1 курс, Педагогічний факультет (м. Івано-Франківськ)).
Загалом у роботі конференції прийняло участь 116 здобувачів вищої освіти різних рівнів з 19 українських вишів (м. Вінниця, Івано-Франківськ, Київ, Кропивницький, Луцьк, Львів, Харків, Херсон, Хмельницький, Чернівці), доктори та кандидати наук України та Польщі. Конференція відбулась у вигляді наукового полілогу, доповідей і повідомлень, дискусій, що засвідчує їх теоретичне та прикладне значення її тематики. Зокрема, розглянуті питання історії та сучасних тенденцій розвитку вищої освіти в Україні, модернізації інформаційно-ресурсного забезпечення освітнього процесу у вітчизняних закладах освіти та зарубіжжя, проблеми підготовки фахівців різних галузей наук, історія та інноватики розвитку вищої освіти за кордоном та практико-орієнтований і компетентнісний підхід в освіті (особливу зацікавленість здобувачі освіти проявили до останнього напряму конференції).
На підставі всіх доповідей наприкінці конференції затверджено резолюцію, основними моментами якої визначено 1) систематично проводити аналогічні науково-практичні конференції; 2) продовжувати студіювання проблем розвитку вищої освіти закордоння та України в умовах військового та повоєнного стану; 3) організовувати семінари з порушених на конференції проблематик; 4) підписати петицію про встановлення «Дня героя» як державного свята 23 травня; 5) видати матеріали конференції спецвипуском «Інформаційного бюлетеня» кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика у електронному вигляді та розмістити у відповідному розділі на сайті кафедри; 6) зібрані кошти передати на потреби 80 ОДШБ, в якій проходив службу загиблий 26.02.2022 р. у російсько-українській війні аспірант кафедри Юрій ЧОПИК.
Більш детально з програмою конференції можна ознайомитись тут