9 квітня 2025 року, студенти спеціальності «Професійна освіта. Цифрові технології» відвідали інтерактивний цифровий музей «Місто і зброя» у палаці Потоцьких. Це був справжній досвід занурення у минуле за допомогою сучасних мультимедійних технологій, що особливо актуально для нас, майбутніх фахівців із цифрових технологій.
Інтерактивний цифровий музей знайомить із буремними історичними періодами розвитку «Ідеального міста» Станиславова XVII століття, його обороною та розквітом. На сенсорних моніторах у музеї ми з цікавістю розглядали архівні фото- й відеоматеріали, рідкісні аерофільмування про історію міста, зброю та однострої його оборонців. Все побачене наблизило до нас криваву історію нашого народу та дозволило глибоко відчути атмосферу минулих епох.
Особливе враження справило те, як сучасні цифрові рішення дають можливість не лише вивчати історію, а й прожити її у форматі подорожі в часі: від фортець до бойових машин. Такий неординарний підхід відкрив для нас нові перспективи, адже ми на практиці побачили, як цифрові технології можуть стати інструментом збереження та популяризації української національної культури, історії та освіти.
Дуже цікаво, що цифровий музей створює унікальний освітній простір, акцентуючи увагу на важливості історичної пам’яті, цінності свободи та формуванні такої культури, яка може бути сильнішою за зброю.
Для нас, студентів спеціальності «Професійна освіта. Цифрові технології» це не лише екскурсія, а й натхнення для подальших професійних звершень. Щиро вдячні історику Петрові Ганцюку за інтерактивність та цікавий екскурс у минуле нашого неймовірно красивого міста.
Наше студентське життя припало на роки московсько-української війни. І сьогодні, спостерігаючи за унікальними музейними експонатами, кожен із нас мріяв про нашу Перемогу над одвічним ворогом, а також про те, щоб зброя була тільки в музеях, а не на полі бою. Слава Україні! Героям слава!