Інформація про реалізацію навчального процесу

15 грудня 2023 р. під керівництвом доктора філософії в галузі педагогіки Тараса Валерійовича Паски в рамках вивчення дисципліни “Сучасні освітні технології” відбувся літературно-музичний вечір, присвячений творчості Бориса Олійника.

На заході студенти 3 курсу спеціальності 014.01 Середня освіта. Українська мова і література (група УМЛсо-31) читали поезії Бориса Олійника під настроєву меланхолійну музику, а глядачі дійства поринули у світ творчості поетичного слова одного з найвідоміших та найколоритніших постатей української літератури, творча спадщина якого налічує понад 40 книг, а ще вірші, статті, есеї, що перекладалися чеською, словацькою, польською, сербською, італійською та іншими мовами. Борис Олійник – володар премії “Лицарське перо”. Його голос поезій звучав поряд із голосами видатних шістдесятників – Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Василя Симоненка, Миколи Вінграновського, Віталія Коротича та багатьох інших співців красного письменства.

Дякуємо студентам групи УМЛсо-31 та викладачеві Тарасові Валерійовичу за креативний підхід у підготовці майбутніх фахівців-освітян, оригінальне прочитання поезій, створення відповідної настроєвої атмосфери крізь призму синкретизму педагогіки та літератури, а ЗСУ – за можливість проведення заходу.

Разом – до Перемоги!

5 грудня 2023 року здобувачі освіти 3 курсу спеціальності 014 Середня освіта (українська мова і література) (група УМЛсо-32) на Факультеті філології  під керівництвом доктора філософії в галузі педагогіки Тараса Валерійовича Паски в рамках вивчення дисципліни «Сучасні освітні технології» провели літературний вечір на тему «Залізна леді української літератури» за творчістю Ліни Василівни Костенко.
Ліна Костенко – найвідоміша постать сучасної української літератури. Віршами, а й віднедавно прозою цієї жінки зачитується вся країна. Ліна Костенко – не лише ім’я, але й світогляд, який вона дарує нам своєю творчістю. Твори поетеси пронизані любов’ю, болем та вірою в краще майбутнє.
Своєю нестримною енергією, любов’ю до життя та безсмертними віршами письменниця завоювала серця читачів по всьому світу. Ця жінка стала символом сили слова і невичерпного джерела поезії. Вона – залізна леді української літератури!
“І віримо в те, що ми неодмінно переможемо! І прийде день, коли Ліна Костенко візьме у руки перо, щоб вписати в історію ще один великий розділ – розділ про перемогу, свободу і радісний народ, який зміг подолати всі труднощі! Писатиме про те, що кілька століть вистоювала українська нація!” – зазначили студенти.
Також здобувачі освіти наголосили, що щиро вдячні ЗСУ за можливість провести цей захід, а Тарасові Валерійовичу – за цікаві завдання, креативні ідеї і загалом усі знання, які він передав їм упродовж цього семестру!

13 травня 2023 р. на практичному занятті з курсу “Педагогіка” групи СОА(з)-12 факультету іноземних мов (проф. Інна СТРАЖНІКОВА) здобувачі освіти презентували освітні проєкти із запропонованих проблем, дискутували щодо навчального навантаження учнів усіх вікових категорій, обговорювали технічно-матеріальне забезпечення сучасних закладів загальної середньої освіти, умови для ефективної реалізації НУШ.

5 квітня 2023 р. на практичному занятті здобувачі вищої освіти групи СО(А)-16 факультету іноземних мов з курсу “Педагогіка” (проф. Інна СТРАЖНІКОВА) вчились писати конспекти уроків, формулювати мету, розраховувати навчальний час для застосування різноманітних методів, прийомів, обладнання задля активізації учнів у ході проведення навчальних занять у ЗЗСО під час практики та майбутньої професійної діяльності.

 

 

29 березня 2023 р. студенткою-практиканткою групи Н-41 факультету іноземних мов Яремчук Марією Василівною у 9-В класі (кл.керівник Парамонова Г. І., викладач-методист проф. Інна СТРАЖНІКОВА) на базі ліцею №5 (м.Івано-Франківськ)  проведено виховний захід «Запобігання насилля». Метою заходу було:  поглибити знання учнів про види насилля та запобігання діям насильника, навчити дітей вмінню захищатися від насильства, дізнатися більше про ризики та настідки насильницьких дій; розвинути вміння розпізнавати насильство та не допускати його, розвинути почуття відповідальності за вчинені дії; виховати повагу один до одного та відповідальність за вчинені дії, виховати толерантне ставлення до всіх людей; сформулювати вміння висловлюватися на тему.

 

   

27 березня 2023 р. під час проходження практики Гараць Людмила (студентка факультету іноземних мов, група Н-41),  у Ліцеї №5, у 2-А класі (класний керівник Космірак Р.Р.) провела виховний захід на тему: «Ввічливі слова відкривають серця» (викладач-методист проф. Інна СТРАЖНІКОВА). Мета заходу: збагатити словниковий запас учнів словами ввічливості, учити використовувати їх у мовленні.Формувати уявлення про позитивні  риси характеру, зокрема ввічливість; навчальна: допомогти дітям зрозуміти важливість ввічливості; виховна: виховувати доброзичливе та шанобливе ставлення до людей; розвивальна: сприяти розвитку; освітня: розширити світогляд, коригувати  мислення. Завдання заходу: привити любов до ввічливих слів; допомогти сформувати прагнення бути добрими; активізувати творчі здібності, вміння висловлювати власну думку. Були застосовані такі методи та прийоми: бесіда, пояснення, ілюстрування, побудова асоціативних полів.

 

24 березня 2023 р. у процесі практичної підготовки студентка факультету іноземних мов Левицька Ольга (група Н-41) провела виховний захід з учнями 2-В класу «Пташки додому повертають, рідну землю прославляють…» (ліцей №5 м.Івано-Франківськ, викладач-методист проф. Інна СТРАЖНІКОВА), завданнями якого було 1) розширити знання учнів про перелітних птахів; 2) привити піклування про пернатих мешканців України та світу; 3) активізувати уміння та навички виразного читання віршів.

   

    

13 березня 2023 р. під час проходження педагогічної практики Гап’як Лілія Миколаївна (факультет іноземних мов, спеціальність “Середня освіта. Англійська мова”) в 5-В класі ліцею № 24 Івано-Франківська провела годину класного керівника на тему “Продукти харчування наші друзі та вороги” (викладач-методист проф. Тетяна ЗАВГОРОДНЯ).  Мета заходу: поглибитити знайомство з резервами здоров’я людини, значенням раціонального харчування в системі здорового способу життя, навчити розділяти індивідуальну програму харчової поведінки
Питання що розглядалися:
1. Режим дня
2. Повноцінний сніданок для учнів 5 класу (сніданок, обід та вечеря)
3. Дослідження вмісту вітамінів у продуктах
4. Поділ продуктів харчування на шкідливі та користі
5. Поради для Петрика (фото хлопчика ), щодо покращення здоров’я та зовнішнього вигляду
6. Висновки
7. Питання (задля післядії): Чи є дана тема актуальна для вас на сьогоднішній день? Чи дізналися ви щось нове на сьогодні? Яку тему ви б хотіли розглянути наступного разу на годині спілкування?

   

3 березня 2023 р. студенти групи СО(Н)-12 (факультет іноземних мов) на практичному занятті з курсу “Педагогіка” (проф.  Інна СТРАЖНІКОВА) представили моделі виховних заходів для різних вікових категорій здобувачів загальної середньої освіти, обговорили методи і принципи виховання, шляхи удосконалення форм виховної роботи.

15 листопада 2022 року на занятті з предмету ” Педагогіка” (доц. Віра КОВАЛЬЧУК) зі студентами факультету філології, групи УМЛсо-21, проведено виховну годину на тему “Народність України ”. Учасники заходу розглянули такі питання : географічне розташування України, державна символіка, народне вбрання, український фольклор, побут українців і зробили акцент на значенні української мови у теперішній час. Також було проведено 2 цікаві вікторини та кросворд. Опісля деякі студенти заспівали народні пісні. Гідним завершенням дійства стало виконання гімну України, виконаному на фортепіано.

 

27 жовтня 2022 р. на практичному занятті з курсу “Педагогіка” (проф. Інна СТРАЖНІКОВА) здобувачі ОР “Бакалавр” факультету іноземних мов (групи А-25з, А-22в) ділились варіантами проведення виховних заходів для різних вікових категорій у ЗЗСО, пропонували власні варіанти проведення, аналізували мету заходів, корегували та обговорювали післядії.

24 жовтня 2022 р. проф. Інною СТРАЖНІКОВОЮ було проведено лекційні заняття зі здобувачами ОР “Магістр” факультету фізичного виховання і спорту (група ФТЕ-21м) з освітнього компоненту “Психолого-педагогічні основи викладання у ЗВО”. На лекціях розглядались питання напрямів розвитку вищої освіти в Україні, професійна компетентність і конкурентоспроможність випускника ЗВО, особливості викладання у закладі вищої освіти як предмет курсу, принципи прогностичної проєктної діяльності у педагогіці вищої школи.

19 жовтня 2022 р. пізнавальним було практичне заняття з курсу “Педагогіка” (доц. Наталія САЛИГА) зі студентами третього курсу навчально-наукового інституту мистецтв, майбутніми вчителями образотворчого мистецтва (група СО(ОМ)-32). Тема розмови “Лицарі нескореної волі” – про героїчний чин Лицарів Хрестів бойової заслуги та командирів УПА Прикарпаття.

13 жовтня 2022 р. на лекційному занятті (доц.Наталія САЛИГА) з курсу “Педагогіка (в тому числі “Історія педагогіки”) зі здобувачами групи СРСП-12 розглядали питання про історичну спадковість, наголошуючи на тому, що попередниками нинішніх Збройних сил України є козацтво, січові стрільці, Армія Української Народної Республіки, Українська повстанська армія. Показуємо тяглість української ідеї та визвольної боротьби крізь призму складних історій наших славних провідників.

12 жовтня 2022 р. доц. Наталя САЛИГА провела лекцію зі студентами спеціальності «Музичне мистецтво» (середня освіта) – майбутніми педагогами, вчителями музики. Говорили про відданість, героїзм Української повстанської армії та спадкоємність Збройних сил України. Дякую своїм студентам за щирість і глибоку зацікавленість героїчним чином УПА.

26 вересня 2022 р. на  занятті з курсу “Педагогіка” (проф. Інна СТРАЖНІКОВА) зі здобувачами вищої освіти факультету іноземних мов (група СО(Н)-22) обговорювались питання системи виховання методом порівняння. Були представлені особливості виховання різних країн світу. Здобувачі активно порівнювали та дискутували.