Олімпіада

3 грудня 2019 р. кафедра педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика провела І тур Всеукраїнської олімпіади з педагогіки.

У ньому взяло участь 16 студентів-бакалаврів різних спеціальностей з навчальних підрозділів університету: факультету іноземних мов, факультету історії політології та міжнародних відносин, філологічного факультету, філософського факультету,педагогічного факультету, навчально-наукового інституту мистецтв.

Учасники змагалися у виконанні 4 основних видів завдань. Самопрезентація «Учитель майбутнього» або «Школа майбутнього»,теоретичний, тестування з педагогіки, педагогічне красномовство. Учасники обгрунтовували тезу педагога, визначали, що він намагався цим сказати, висловили свою думку щодо цієї проблеми. Практичний тур «Активна перерва» з використанням інноваційних технологій. На олімпіаді учасники демонстрували практичну реалізацію одного з етапів проекту з дітьми середнього або старшого шкільного віку. Учасники олімпіади були готові до відповідей на поставлені запитання членів журі щодо презентованого проекту. Відповіді були переконливими, лаконічними, змістовними.

Під час самопрезентації учасники демонстрували своє бачення перспектив професійно-педагогічної діяльності на основі сучасних освітніх технологій і інновацій. Тестування з педагогіки виявило досить високий рівень знань про поняттєво-категорійний апарат педагогіки, її теоретичні концепції, передовий досвід тощо.

На розв’язання актуальних проблем національного та інших напрямів виховання була спрямована демонстрація конкурсантами виховного проекту.

Журі оцінювало кожне завдання згідно з розробленими критеріями. Особлива увага зверталася на змістовність презентованого матеріалу, його відповідність темі, грамотне композиційне структурування, лаконічність, оригінальність і доступність сприйняття; рівень педагогічної майстерності і візуалізації (на основі використання ТЗН) тощо.

За результатами І туру Всеукраїнської олімпіади з педагогіки були відзначені і нагороджені грамотами:

за І місце – студенти Оксана Дичкевич (факультет історії політології та міжнародних відносин), Анна Шикман (факультет іноземних мов);

за ІІ місце – Тетяна Танасів (філософський факультет ), Анна Костюк (факультет дошкільної освіти)

за ІІІ місце – Лілія Паньків (факультет історії політології та міжнародних відносин).

Всі інші учасники були відзначені заохочувальними грамотами.

За результатами І туру олімпіади кафедра педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика розпочала підготовку студентів до участі у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з педагогіки.