Гостьове онлайн заняття

У межах співпраці 09.11.2021 р. для студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи проведено гостьову онлайн-лекцію доктором педагогічних наук, професором кафедри педагогіки та освітнього менеджмету імені Богдана Ступарика Стинською Вікторією Володимирівною на тему “Материноцентричний підхід – основа соціально-педагогічної підтримки материнства й дитинства в незалежній Україні”

В процесі доповіді лектор ознайомила студентів з ключовими теоретичними поняттями материноцентричного підходу та шляхами його реалізації на сучасному етапі. Увагу було закцентовано на таких суперечностях: 1) об’єктивній потребі в реформуванні інституту материнства й дитинства в Україні й відсутністю теоретичних і практичних напрацювань щодо розв’язання означеної проблеми у вітчизняній соціально-педагогічній науці; 2) потребі в якісних соціальних послугах та їх невідповідності потребам і запитам дітей, матерів, сімей; 3) визнанні провідних педагогічних ідей щодо охорони материнства й дитинства в історичній ретроспективі та їх недостатньою екстраполяцією в практику сучасної соціально-педагогічної діяльності.