ПАМ`ЯТІ СТРАЧЕНИХ УКРАЇНСЬКИХ ПАТРІОТІВ

Нещодавно студенти педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (спеціальності «Дошкільна освіта», «Професійна освіта. Цифрові технології» та «Соціальна педагогіка») вшанували пам’ять страчених 80 років тому українських патріотів-націоналістів.
14 листопада 1943 р. у Станіславському театрі під час показу оперети Ярослава Барнича «Шаріка» було заарештовано 140 активістів руху опору. Із них 27 розстріляли на місці сучасної вулиці Страчених після суду прямо в приміщенні театру.
Серед страчених були: Дмитро Лепкий-«Богдан», комендант Галицької боївки ОУН, співорганізатор вишкільного табору біля с. Блюдники, Ярослав Бибик, Василь Бобрецький, Микола Гундзяк, Іван Долішній, Михайло Луписів, Олекса Маланюк (батько викладачки нашого університету Оксани Маланюк).
На страту окупанти зігнали багато людей, в’язнів прив’язали колючим дротом до стовпів. Перед стратою Лепкий-«Богдан» встиг вигукнути: «Помстіться за нас! Слава Україні!».